Dosiadam się – pomysł na tanie podróże!

Zastanawiasz się, jak dojechać do celu, a we wszystkich autobusach nie ma już miejsc? Sprawdzasz rozkłady pociągów, ale jedyny, który jedzie o porze, która Cię interesuje to ekspres, a jedyne wolne siedzenia są w pierwszej klasie? Nie masz pieniędzy na ten bilet, a musisz dojechać do określonego miejsca? Główkujesz i główkujesz i nic nie przychodzi Ci na myśl? Nie rozpaczaj, tylko pobierz naszą prostą w obsłudze aplikację dojedź.pl, która jest dostępna na systemy iOS i Android. To prostsze niż myślisz! Kilka ruchów palcem i będziesz mieć zapewniony wspólny przejazd – jak to działa? Jest wiele kierowców, którzy jadą tam, gdzie chcesz się dostać. Dzięki naszej platformie możesz dosiąść się do kogoś i podzielić się kosztami paliwa, żeby dotrzeć do celu. Wyciągasz telefon, wpisujesz miejsce, gdzie chcesz trafić, umawiasz się z kierowcą, stawiasz się w umówione miejsce i dosiadasz się! To takie proste!

Dlaczego warto dosiąść się do kierowcy za pomocą dojedź.pl? Jest to przede wszystkim bezpłatne. Rozliczasz się tylko Ty i kierowca. Nie ma żadnych ukrytych prowizji i opłat! Dzięki temu w prosty sposób zaoszczędzisz pieniądze, a przy tym wszystkim będziesz cieszyć się wysokim komfortem podróży – lepiej przecież jechać samochodem w kilka osób, niż w wagonie lub autobusie z dziesiątkami różnych ludzi. Dosiadając się zyskujesz nie tylko Ty – kierowca dzięki Tobie zaoszczędzi na paliwie, a podróż nie będzie się już wydawała tak nudna i żmudna.

To idealne rozwiązanie nie tylko na konkretną podróż, ale również, jeśli chcesz zrobić coś spontanicznego. Wystarczy, że wybierzesz z listy przejazdów taki, który zabierze Cię w miejsce, które Ci się spodoba! Jest to o tyle lepszy osób od autostopu, że dosiadasz się do pewnej osoby, ponieważ nikt w naszej aplikacji nie jest anonimowy. Ponadto, prowadzimy ranking kierowców. Po każdym przejeździe będziesz mógł wydać ocenę, żeby kolejni pasażerowie mogli dosiąść się również do sprawdzonego kierowcy.

Umawiam się – dosiadam się – jestem na miejscu!

Welurowe dywaniki samochodowe

Na rynku akcesoriów samochodowych wyróżnić można przede wszystkim dwa typy dywaników samochodowych. Są to dywaniki gumowe oraz welurowe. Częściej kierowcy decydują się na te gumowe i korzystają z nich przez cały rok. Nie jest to do końca właściwe. Dywaniki gumowe świetnie sprawdzają się zimą, jednak latem dużo lepszym wyborem są dywaniki welurowe. Oto najważniejsze zalety dywaników welurowych.

To co można powiedzieć o dywanikach welurowych to na pewno to, że są bardzo estetyczne. Od uwagę należy wziąć także to, że w sklepach motoryzacyjnych dostępne są one w różnych kolorach. Dzięki temu można wybrać taki dywanik, który idealnie będzie się kolorystycznie komponował z kolorem tapicerki lub kolorem lakieru samochodowego. Jeśli lubimy bawić się kolorami wewnątrz samochodu będzie to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.

Drugą zaletą dywaników welurowych jest fakt, iż są one bardzo proste w czyszczeniu. Zwłaszcza wiosną oraz latem kiedy jedynym problemem kierowcy jest wyłącznie kurz. Aby wyczyścić dywanik welurowy wystarczy do wyjąć z samochodu i po prostu wytrzepać. To zdecydowanie wystarczy. Inaczej jest oczywiście zimą, ale jak już wspomniano zimą zdecydowanie lepiej sprawdzi się dywanik gumowy.

Dywaniki to dość tanie akcesoria samochodowe. Można zatem zdecydować się na zakup kilku kompletów. Zwłaszcza dywaników welurowych. Można zakupić jej w różnych kolorach i wymieniać w zależności od potrzeb. To z pewnością urozmaici wnętrze samochodu, a tym samym jazda stanie się dużo ciekawsza.

Co powinno się wiedzieć o oklejaniu auta folią samochodową?

Wielu kierowców decyduje się na oklejenie samochodu folią. Powody są różne. Z jednej strony jest to potrzeba lub chęć zmiany koloru samochodu. Z drugiej strony, może być to konieczność naklejenia np. reklamy swojej firmy. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie foli samochodowej trzeba wiedzieć kilka rzeczy.

Przede wszystkim należy najpierw odpowiednio przygotować samochód. Zacząć należy od dokładnego umycia samochodu. Nie może być to mycie powierzchowne. Auto musi być umyte bardzo dokładnie. Jeśli pozostawiony zostanie jakiś brud będzie to miało wpływ na wygląd foli na samochodzie. W tym celu należy także dokładnie odtłuścić całe nadwozie samochodu. Da nam to gwarancję, że klej na foli na pewno będzie dobrze trzymał.

Kolejny krok to wybór odpowiedniej foli samochodowej. Generalnie najczęściej używa się dwóch rodzajów foli. Sztywnej lub wylewnej. Folia sztywna nadaje się przede wszystkim do oklejenia powierzchni płaskich. Można ją wykorzystać np. do umieszczenia jakiegoś wzoru na drzwiach samochodu lub masce. Dużo więcej możliwości daje folia wylewna. Jak sama nazwa wskazuje można jej użyć do oklejenia całego samochodu. Często wykorzystywana jest nawet w celu zmiany koloru całego samochodu. To jaką folię wybierzemy zależy od naszych potrzeb i oczekiwać.

Używamy różne akcesoria samochodowe. Wśród nich folie. Ale chcą okleić samochód lepiej nie robić tego samemu. Tu potrzebna jest ogromna precyzja i wprawa. Lepiej w tym celu udać się do fachowej firmy specjalizującej się woklejani samochodów.

Mata bagażnikowa, jako sposób na utrzymanie porządku

Częstym problemem wielu kierowców jest przemieszczanie się wielu przedmiotów w samochodzie podczas jazdy. Dzieje się tak najczęściej podczas skrętów lub podczas gwałtownego hamowania. Jazda wówczas nie jest zbyt przyjemna, a i same przewożone przedmioty mogą się poobijać i zniszczyć. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest mata bagażnikowa.

Wybierając akcesoria samochodowe warto o niej pomyśleć. Mata bagażnikowa może być idealnym rozwiązaniem problemu bałaganu w bagażniku. Zastosowanie maty to z jednej strony duża funkcjonalność. Antypoślizgowa mata sprawia, że przedmioty przestają się poruszać podczas jazdy. Z drugiej strony to także aspekt estetyczny, kiedy wszystkie rzeczy są ułożone na swoim miejscu.

Maty bagażnikowe cechują się przede wszystkim wytrzymałością. Są także dość lekkie. Co ważne, dostępne są w różnych rozmiarach zatem bez problemów będzie można dopasować ją do konkretnej wielkości bagażnika. Bardzo istotne jest to, iż maty bagażnikowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy wyjąć i wytrzepać, a w razie potrzeby wyczyścić zwykłym odkurzaczem samochodowym.

Oprócz samej maty można zdecydować się także na inne samochodowe akcesoria, które pomogą utrzymać porządek w samochodzie. Mowa tu m.in. to odpowiednich przegrodach, skrzynkach czy torbach, które można zamontować w bagażniku. Elementy te nie zajmują dużo miejsca, a mogą znacznie zwiększyć przestrzeń w bagażniku. Nie wspominając o walorze estetycznym. Może się nagle okazać, że w bagażniku mamy dużo więcej miejsca niż sami wcześniej przypuszczaliśmy.

Gumowe dywaniki samochodowe

W większości samochodów standardem jest posiadanie gumowych dywaników samochodowych. Można powiedzieć, że to najczęściej wybierany typ dywaników przez kierowców. Decydując się jednak na gumowe dywaniki samochodowe trzeba o nich wiedzieć kilka rzeczy.

Kupując dywanik gumowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ranty oraz jego wagę. Ranty to nic innego, jak pewnego rodzaju ścianki otaczające dywanik. Dzięki nim woda się nie wylewa z dywanika. Powinny być zatem wysokie, najlepiej 2-3 centymetry. Sam dywanik musi być także lekki. Powinno się go łatwo wyjmować z samochodu, kiedy jest w nim woda.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość gumy. Niestety, ale dywaniki niskiej jakości mają bardzo wiele wad. Przede wszystkim w samochodzie może być odczuwalny zapach gumy. To nic przyjemnego. Inną wadą jest fakt, iż po pewnym okresie użytkowania, zwłaszcza zimą, guma niskiej jakości może się odkształcać. Jest to nie tylko nieestetyczne wizualnie, ale także dość niewygodne w użytkowaniu. Podczas prowadzenia samochodu stopa może często zahaczać o dywanik. Dlatego warto zainwestować w renomowany produkt.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki są w każdym aucie niezbędne. Oczywiście nie trzeba się koniecznie decydować na dywaniki gumowe. Alternatywą są dywaniki welurowe. Trzeba jednak pamiętać, że może nie być to zbyt dobry wybór na okres zimowy. Dywaniki welurowe nie radzą sobie tak dobrze z nadmiarem wody i wilgoci jak dywaniki gumowe. Rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów i ich wymiana w zależności od pory roku.

Rodzaje folii samochodowych

Folie samochodowe przede wszystkim kojarzą się przyciemnianiem szyb. Trzeba jednak wiedzieć, że spełniać one mogą dużo więcej funkcji. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj folii zostanie wybrany. Istnieje ich bowiem kilka rodzajów.

Jedną z najpopularniejszych foli samochodowych jest folia monomeryczna. Głównie ze względu na swoja niską cenę. Najczęściej wykorzystywana jest do oklejania prostych i płaskich elementów. Oklejane są nią m.in. samochody dostawcze. Długość życia takich folii to zwykle 3-4 lata.

Drugim rodzajem folii jest folia polimerowa. Jej żywotność jest dłuższa niż w przypadku folii monomerycznej. Wynosi średnio 5-7 lat. Jest dużo bardziej elastyczna, a przez to oklejenie wygląda dużo estetyczniej. Można dzięki niej naklejać dużo bardziej skomplikowane projekty.

Kolejnym rodzajem folii jest folia wylewana. Ten rodzaj folii służy do oklejania całej powierzchni samochodu. Co więcej, dzięki jej zastosowaniu można zmienić kolor całego auta. Stąd właśnie jej nazwa. Jest to folia samochodowa o najwyższej jakości.

Ostatnim rodzaje foli jest folia OWV. Jest to folia, która jednostronnie przepuszcza światło. Często stosowana jest do oklejenia tylnej szyby samochodu. Dzięki czemu z zewnątrz widać reklamę, ale wewnątrz kierowca ma normalny widok z tylnej szyby.

Takie akcesoria samochodowe jak folia oferuje większość firm poligraficznych. Najczęściej wykorzystywana jest w celach reklamowych lub do obrandowania samochodów, np. ciężarówek lub tirów. Co ważne, koszt oklejenia samochodu wcale nie jest wysoki.

Akcesoria przydatne w utrzymaniu porządku w bagażniku

Bałagan w bagażniku to problem wielu kierowców. Zwłaszcza jeśli przewozimy w nim sporo rzeczy. Oprócz różnego rodzaju płynów i innych akcesoriów samochodowych, często są to także mniejsze i większe zakupy. Wówczas przestrzeń w bagażniku nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a co więcej wszystkie te przedmioty wciąż się przesuwają podczas jazdy. Jest jednak sposób, aby temu zaradzić.

Takie akcesoria samochodowe jak mata antypoślizgowa do bagażnika czy siatka mogą skutecznie pomóc nam w utrzymaniu porządku w aucie. Maty bagażnikowe dostępne są w wielu rozmiarach. Dlatego nie będzie problemu z ich dopasowaniem do wielkości i kształtu bagażnika. Większość producentów oferuje maty dostosowane do konkretnych modeli samochodów. Jest to produkt estetyczny zatem jego zastosowanie nie wpłynie negatywnie na wygląd bagażnika. Co więcej, mata będzie chronić oryginalne podłoże bagażnika. Mata jest także bardzo prosta w czyszczeniu. Wystarczy ją wyjąć i wytrzepać.

Innym rozwiązaniem problemu nieporządku w bagażniku jest zastosowanie siatki. Jej działanie jest bardzo proste. Wszystkie przedmioty znajdujące się w bagażniku przykrywane są siatką. Następie siatkę napinamy i dobrze mocujemy. Dzięki temu wszystkie rzeczy, które w ten sposób zostały zabezpieczone siatką są unieruchomione podczas jazdy. Ważne jest także to, że siatkę możemy mocować na wiele różnych sposobów. Dzięki temu można ją dopasować do typu i wielkości bagażnika, ale także to wielkości rzeczy, które przewożone są w bagażniku. Siatka wykonana jest z trwałych materiałów, dzięki czemu jest odporna na rozdarcia.

Jakie dywaniki samochodowe kupić?

Dywaniki znajdują się w każdym samochodzie. To podstawowy element wyposażenia każdego samochodu. Co więcej, jest on na tyle podstawowy, że często w ogóle nie zastanawiamy się nad tym jakie dywaniki posiadamy. Kiedy przychodzi czas ich wymiany najczęściej w sklepie wybieramy pierwsze z brzegu. To błąd. Nad wyborem dywaników należy się nieco zastanowić.

Oczywiście ich wybór to kwestia indywidualna i kwestia osobistych preferencji. Jednak trzeba wiedzieć, że na rynku wyróżnić można dwa typy dywaników samochodowych. Dywaniki gumowe oraz welurowe.

Wybierając dywaniki przede wszystkim należy kierować się porą roku. Nie wszystkie dywaniki bowiem spełnia swoje zadanie tak samo w lecie, jak i w zimie. Lato to przede wszystkich kurz, zima to śnieg i wilgoć. Warunki atmosferyczne to jeden z czynników, który należy barć pod uwagę wybierając dywanik. W lecie znakomicie spisze się dywanik welurowy, zimą natomiast powinniśmy postawić dywanik gumowy.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki samochodowe muszą być także praktyczne. Dywanik gumowy posiada rant. Jest to zwykle 2-3 centymetrowe korytko. Nie jest to przypadek. Korytko to pozwala w sposób praktyczny pozbyć się wody. Dlatego też właśnie dywaniki gumowe lepiej spiszą się w deszczową oraz zimową porę.

Latem lepiej postawić na dywaniki welurowe. Wówczas problemem najczęściej jest jedynie kurz. Ten typ dywaników jest bardzo prosty w czyszczeniu. Dodatkowo dobrze prezentuje się w samochodzie. Warto też dodać, że dywaniki welurowe można zakupić w różnych kolorach, a dzięki temu wkomponować je w kolorystykę wnętrza auta.