Mata bagażnikowa, jako sposób na utrzymanie porządku

Częstym problemem wielu kierowców jest przemieszczanie się wielu przedmiotów w samochodzie podczas jazdy. Dzieje się tak najczęściej podczas skrętów lub podczas gwałtownego hamowania. Jazda wówczas nie jest zbyt przyjemna, a i same przewożone przedmioty mogą się poobijać i zniszczyć. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest mata bagażnikowa.

Wybierając akcesoria samochodowe warto o niej pomyśleć. Mata bagażnikowa może być idealnym rozwiązaniem problemu bałaganu w bagażniku. Zastosowanie maty to z jednej strony duża funkcjonalność. Antypoślizgowa mata sprawia, że przedmioty przestają się poruszać podczas jazdy. Z drugiej strony to także aspekt estetyczny, kiedy wszystkie rzeczy są ułożone na swoim miejscu.

Maty bagażnikowe cechują się przede wszystkim wytrzymałością. Są także dość lekkie. Co ważne, dostępne są w różnych rozmiarach zatem bez problemów będzie można dopasować ją do konkretnej wielkości bagażnika. Bardzo istotne jest to, iż maty bagażnikowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy wyjąć i wytrzepać, a w razie potrzeby wyczyścić zwykłym odkurzaczem samochodowym.

Oprócz samej maty można zdecydować się także na inne samochodowe akcesoria, które pomogą utrzymać porządek w samochodzie. Mowa tu m.in. to odpowiednich przegrodach, skrzynkach czy torbach, które można zamontować w bagażniku. Elementy te nie zajmują dużo miejsca, a mogą znacznie zwiększyć przestrzeń w bagażniku. Nie wspominając o walorze estetycznym. Może się nagle okazać, że w bagażniku mamy dużo więcej miejsca niż sami wcześniej przypuszczaliśmy.

Gumowe dywaniki samochodowe

W większości samochodów standardem jest posiadanie gumowych dywaników samochodowych. Można powiedzieć, że to najczęściej wybierany typ dywaników przez kierowców. Decydując się jednak na gumowe dywaniki samochodowe trzeba o nich wiedzieć kilka rzeczy.

Kupując dywanik gumowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ranty oraz jego wagę. Ranty to nic innego, jak pewnego rodzaju ścianki otaczające dywanik. Dzięki nim woda się nie wylewa z dywanika. Powinny być zatem wysokie, najlepiej 2-3 centymetry. Sam dywanik musi być także lekki. Powinno się go łatwo wyjmować z samochodu, kiedy jest w nim woda.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość gumy. Niestety, ale dywaniki niskiej jakości mają bardzo wiele wad. Przede wszystkim w samochodzie może być odczuwalny zapach gumy. To nic przyjemnego. Inną wadą jest fakt, iż po pewnym okresie użytkowania, zwłaszcza zimą, guma niskiej jakości może się odkształcać. Jest to nie tylko nieestetyczne wizualnie, ale także dość niewygodne w użytkowaniu. Podczas prowadzenia samochodu stopa może często zahaczać o dywanik. Dlatego warto zainwestować w renomowany produkt.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki są w każdym aucie niezbędne. Oczywiście nie trzeba się koniecznie decydować na dywaniki gumowe. Alternatywą są dywaniki welurowe. Trzeba jednak pamiętać, że może nie być to zbyt dobry wybór na okres zimowy. Dywaniki welurowe nie radzą sobie tak dobrze z nadmiarem wody i wilgoci jak dywaniki gumowe. Rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów i ich wymiana w zależności od pory roku.

Akcesoria przydatne w utrzymaniu porządku w bagażniku

Bałagan w bagażniku to problem wielu kierowców. Zwłaszcza jeśli przewozimy w nim sporo rzeczy. Oprócz różnego rodzaju płynów i innych akcesoriów samochodowych, często są to także mniejsze i większe zakupy. Wówczas przestrzeń w bagażniku nie wygląda zbyt atrakcyjnie, a co więcej wszystkie te przedmioty wciąż się przesuwają podczas jazdy. Jest jednak sposób, aby temu zaradzić.

Takie akcesoria samochodowe jak mata antypoślizgowa do bagażnika czy siatka mogą skutecznie pomóc nam w utrzymaniu porządku w aucie. Maty bagażnikowe dostępne są w wielu rozmiarach. Dlatego nie będzie problemu z ich dopasowaniem do wielkości i kształtu bagażnika. Większość producentów oferuje maty dostosowane do konkretnych modeli samochodów. Jest to produkt estetyczny zatem jego zastosowanie nie wpłynie negatywnie na wygląd bagażnika. Co więcej, mata będzie chronić oryginalne podłoże bagażnika. Mata jest także bardzo prosta w czyszczeniu. Wystarczy ją wyjąć i wytrzepać.

Innym rozwiązaniem problemu nieporządku w bagażniku jest zastosowanie siatki. Jej działanie jest bardzo proste. Wszystkie przedmioty znajdujące się w bagażniku przykrywane są siatką. Następie siatkę napinamy i dobrze mocujemy. Dzięki temu wszystkie rzeczy, które w ten sposób zostały zabezpieczone siatką są unieruchomione podczas jazdy. Ważne jest także to, że siatkę możemy mocować na wiele różnych sposobów. Dzięki temu można ją dopasować do typu i wielkości bagażnika, ale także to wielkości rzeczy, które przewożone są w bagażniku. Siatka wykonana jest z trwałych materiałów, dzięki czemu jest odporna na rozdarcia.