Rodzaje folii samochodowych

Folie samochodowe przede wszystkim kojarzą się przyciemnianiem szyb. Trzeba jednak wiedzieć, że spełniać one mogą dużo więcej funkcji. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj folii zostanie wybrany. Istnieje ich bowiem kilka rodzajów.

Jedną z najpopularniejszych foli samochodowych jest folia monomeryczna. Głównie ze względu na swoja niską cenę. Najczęściej wykorzystywana jest do oklejania prostych i płaskich elementów. Oklejane są nią m.in. samochody dostawcze. Długość życia takich folii to zwykle 3-4 lata.

Drugim rodzajem folii jest folia polimerowa. Jej żywotność jest dłuższa niż w przypadku folii monomerycznej. Wynosi średnio 5-7 lat. Jest dużo bardziej elastyczna, a przez to oklejenie wygląda dużo estetyczniej. Można dzięki niej naklejać dużo bardziej skomplikowane projekty.

Kolejnym rodzajem folii jest folia wylewana. Ten rodzaj folii służy do oklejania całej powierzchni samochodu. Co więcej, dzięki jej zastosowaniu można zmienić kolor całego auta. Stąd właśnie jej nazwa. Jest to folia samochodowa o najwyższej jakości.

Ostatnim rodzaje foli jest folia OWV. Jest to folia, która jednostronnie przepuszcza światło. Często stosowana jest do oklejenia tylnej szyby samochodu. Dzięki czemu z zewnątrz widać reklamę, ale wewnątrz kierowca ma normalny widok z tylnej szyby.

Takie akcesoria samochodowe jak folia oferuje większość firm poligraficznych. Najczęściej wykorzystywana jest w celach reklamowych lub do obrandowania samochodów, np. ciężarówek lub tirów. Co ważne, koszt oklejenia samochodu wcale nie jest wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *