Jakie dywaniki samochodowe kupić?

Dywaniki znajdują się w każdym samochodzie. To podstawowy element wyposażenia każdego samochodu. Co więcej, jest on na tyle podstawowy, że często w ogóle nie zastanawiamy się nad tym jakie dywaniki posiadamy. Kiedy przychodzi czas ich wymiany najczęściej w sklepie wybieramy pierwsze z brzegu. To błąd. Nad wyborem dywaników należy się nieco zastanowić.

Oczywiście ich wybór to kwestia indywidualna i kwestia osobistych preferencji. Jednak trzeba wiedzieć, że na rynku wyróżnić można dwa typy dywaników samochodowych. Dywaniki gumowe oraz welurowe.

Wybierając dywaniki przede wszystkim należy kierować się porą roku. Nie wszystkie dywaniki bowiem spełnia swoje zadanie tak samo w lecie, jak i w zimie. Lato to przede wszystkich kurz, zima to śnieg i wilgoć. Warunki atmosferyczne to jeden z czynników, który należy barć pod uwagę wybierając dywanik. W lecie znakomicie spisze się dywanik welurowy, zimą natomiast powinniśmy postawić dywanik gumowy.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki samochodowe muszą być także praktyczne. Dywanik gumowy posiada rant. Jest to zwykle 2-3 centymetrowe korytko. Nie jest to przypadek. Korytko to pozwala w sposób praktyczny pozbyć się wody. Dlatego też właśnie dywaniki gumowe lepiej spiszą się w deszczową oraz zimową porę.

Latem lepiej postawić na dywaniki welurowe. Wówczas problemem najczęściej jest jedynie kurz. Ten typ dywaników jest bardzo prosty w czyszczeniu. Dodatkowo dobrze prezentuje się w samochodzie. Warto też dodać, że dywaniki welurowe można zakupić w różnych kolorach, a dzięki temu wkomponować je w kolorystykę wnętrza auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *