Welurowe dywaniki samochodowe

Na rynku akcesoriów samochodowych wyróżnić można przede wszystkim dwa typy dywaników samochodowych. Są to dywaniki gumowe oraz welurowe. Częściej kierowcy decydują się na te gumowe i korzystają z nich przez cały rok. Nie jest to do końca właściwe. Dywaniki gumowe świetnie sprawdzają się zimą, jednak latem dużo lepszym wyborem są dywaniki welurowe. Oto najważniejsze zalety dywaników welurowych.

To co można powiedzieć o dywanikach welurowych to na pewno to, że są bardzo estetyczne. Od uwagę należy wziąć także to, że w sklepach motoryzacyjnych dostępne są one w różnych kolorach. Dzięki temu można wybrać taki dywanik, który idealnie będzie się kolorystycznie komponował z kolorem tapicerki lub kolorem lakieru samochodowego. Jeśli lubimy bawić się kolorami wewnątrz samochodu będzie to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie.

Drugą zaletą dywaników welurowych jest fakt, iż są one bardzo proste w czyszczeniu. Zwłaszcza wiosną oraz latem kiedy jedynym problemem kierowcy jest wyłącznie kurz. Aby wyczyścić dywanik welurowy wystarczy do wyjąć z samochodu i po prostu wytrzepać. To zdecydowanie wystarczy. Inaczej jest oczywiście zimą, ale jak już wspomniano zimą zdecydowanie lepiej sprawdzi się dywanik gumowy.

Dywaniki to dość tanie akcesoria samochodowe. Można zatem zdecydować się na zakup kilku kompletów. Zwłaszcza dywaników welurowych. Można zakupić jej w różnych kolorach i wymieniać w zależności od potrzeb. To z pewnością urozmaici wnętrze samochodu, a tym samym jazda stanie się dużo ciekawsza.

Jakie dywaniki samochodowe kupić?

Dywaniki znajdują się w każdym samochodzie. To podstawowy element wyposażenia każdego samochodu. Co więcej, jest on na tyle podstawowy, że często w ogóle nie zastanawiamy się nad tym jakie dywaniki posiadamy. Kiedy przychodzi czas ich wymiany najczęściej w sklepie wybieramy pierwsze z brzegu. To błąd. Nad wyborem dywaników należy się nieco zastanowić.

Oczywiście ich wybór to kwestia indywidualna i kwestia osobistych preferencji. Jednak trzeba wiedzieć, że na rynku wyróżnić można dwa typy dywaników samochodowych. Dywaniki gumowe oraz welurowe.

Wybierając dywaniki przede wszystkim należy kierować się porą roku. Nie wszystkie dywaniki bowiem spełnia swoje zadanie tak samo w lecie, jak i w zimie. Lato to przede wszystkich kurz, zima to śnieg i wilgoć. Warunki atmosferyczne to jeden z czynników, który należy barć pod uwagę wybierając dywanik. W lecie znakomicie spisze się dywanik welurowy, zimą natomiast powinniśmy postawić dywanik gumowy.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki samochodowe muszą być także praktyczne. Dywanik gumowy posiada rant. Jest to zwykle 2-3 centymetrowe korytko. Nie jest to przypadek. Korytko to pozwala w sposób praktyczny pozbyć się wody. Dlatego też właśnie dywaniki gumowe lepiej spiszą się w deszczową oraz zimową porę.

Latem lepiej postawić na dywaniki welurowe. Wówczas problemem najczęściej jest jedynie kurz. Ten typ dywaników jest bardzo prosty w czyszczeniu. Dodatkowo dobrze prezentuje się w samochodzie. Warto też dodać, że dywaniki welurowe można zakupić w różnych kolorach, a dzięki temu wkomponować je w kolorystykę wnętrza auta.