Co powinno się wiedzieć o oklejaniu auta folią samochodową?

Wielu kierowców decyduje się na oklejenie samochodu folią. Powody są różne. Z jednej strony jest to potrzeba lub chęć zmiany koloru samochodu. Z drugiej strony, może być to konieczność naklejenia np. reklamy swojej firmy. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie foli samochodowej trzeba wiedzieć kilka rzeczy.

Przede wszystkim należy najpierw odpowiednio przygotować samochód. Zacząć należy od dokładnego umycia samochodu. Nie może być to mycie powierzchowne. Auto musi być umyte bardzo dokładnie. Jeśli pozostawiony zostanie jakiś brud będzie to miało wpływ na wygląd foli na samochodzie. W tym celu należy także dokładnie odtłuścić całe nadwozie samochodu. Da nam to gwarancję, że klej na foli na pewno będzie dobrze trzymał.

Kolejny krok to wybór odpowiedniej foli samochodowej. Generalnie najczęściej używa się dwóch rodzajów foli. Sztywnej lub wylewnej. Folia sztywna nadaje się przede wszystkim do oklejenia powierzchni płaskich. Można ją wykorzystać np. do umieszczenia jakiegoś wzoru na drzwiach samochodu lub masce. Dużo więcej możliwości daje folia wylewna. Jak sama nazwa wskazuje można jej użyć do oklejenia całego samochodu. Często wykorzystywana jest nawet w celu zmiany koloru całego samochodu. To jaką folię wybierzemy zależy od naszych potrzeb i oczekiwać.

Używamy różne akcesoria samochodowe. Wśród nich folie. Ale chcą okleić samochód lepiej nie robić tego samemu. Tu potrzebna jest ogromna precyzja i wprawa. Lepiej w tym celu udać się do fachowej firmy specjalizującej się woklejani samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *