Gumowe dywaniki samochodowe

W większości samochodów standardem jest posiadanie gumowych dywaników samochodowych. Można powiedzieć, że to najczęściej wybierany typ dywaników przez kierowców. Decydując się jednak na gumowe dywaniki samochodowe trzeba o nich wiedzieć kilka rzeczy.

Kupując dywanik gumowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ranty oraz jego wagę. Ranty to nic innego, jak pewnego rodzaju ścianki otaczające dywanik. Dzięki nim woda się nie wylewa z dywanika. Powinny być zatem wysokie, najlepiej 2-3 centymetry. Sam dywanik musi być także lekki. Powinno się go łatwo wyjmować z samochodu, kiedy jest w nim woda.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość gumy. Niestety, ale dywaniki niskiej jakości mają bardzo wiele wad. Przede wszystkim w samochodzie może być odczuwalny zapach gumy. To nic przyjemnego. Inną wadą jest fakt, iż po pewnym okresie użytkowania, zwłaszcza zimą, guma niskiej jakości może się odkształcać. Jest to nie tylko nieestetyczne wizualnie, ale także dość niewygodne w użytkowaniu. Podczas prowadzenia samochodu stopa może często zahaczać o dywanik. Dlatego warto zainwestować w renomowany produkt.

Takie akcesoria samochodowe jak dywaniki są w każdym aucie niezbędne. Oczywiście nie trzeba się koniecznie decydować na dywaniki gumowe. Alternatywą są dywaniki welurowe. Trzeba jednak pamiętać, że może nie być to zbyt dobry wybór na okres zimowy. Dywaniki welurowe nie radzą sobie tak dobrze z nadmiarem wody i wilgoci jak dywaniki gumowe. Rozwiązaniem jest posiadanie dwóch kompletów i ich wymiana w zależności od pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *